Popularne solary, czyli prąd ze słońca - info energia

systemy fotowoltaiczne sklep

Pozyskiwanie energii ze słońca jest najtańszą

W ostatnich latach większa część społeczeństwa coraz bardziej zwraca się ku ekologicznym rozwiązaniom. Istnieje na rynku wiele możliwości budowy domu, dzięki którym możemy zarówno oszczędzić dużo pieniędzy jak

Popularne solary, czyli prąd ze słońca - info energia systemy fotowoltaiczne sklep
i przyczynić się do ratowania naszej planety. Zgodnie z przewidywaniami naukowców, w ciągu najbliższych 20 lat nasz planeta może się przegrzać. Najprostszym sposobem, dzięki któremu zwykły człowiek może spowolnić ten proces jest inwestycja w panele słoneczne. Pozyskiwanie energii ze słońca jest najtańszą i najlepszą alternatywą dla tradycyjnych kopalni węglowych. Dzięki temu, że fotowoltaika ciągle się rozwija, każdy normalny obywatel może sobie pozwolić na zakup paneli słonecznych. Jeszcze kilka lat temu, tego typu sprzęt był na tyle drogi, że inwestować w energie słoneczną mogły tylko duże korporacje oraz kilka procent najbogatszych ludzi. Na szczęście ciągłe badania powodują tanienie technologi. Podobny trend widzieliśmy kiedyś z samochodami, które na początku 20 wieku były luksusem dla wybranych a teraz są naszą codziennością. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu kilku najbliższych lat to samo stanie się z panelami słonecznymi, które będą standardowym wyposażeniem zarówno domów jednorodzinnych jak i wielkich biurowców oraz zwykłych bloków mieszkalnych. Jednym z najważniejszych punktów każdej instalacji elektrycznej jest inwerter, który umożliwia wykorzystywanie prądu, który zostanie pozyskany z promieniowania słonecznego. Od tego, jaki inwerter zostanie wybrany często zależy końcowa cena prądu.


Panele słoneczne

Mówiąc najprościej, panel słoneczny działa, umożliwiając fotonom lub cząsteczkom światła wybijanie elektronów wolnych od atomów, generując przepływ prądu. Panele słoneczne składają się w rzeczywistości z wielu mniejszych jednostek zwanych ogniwami fotowoltaicznymi. Fotowoltaika oznacza po prostu, że przekształcają światło słoneczne w elektryczność.

Panel słoneczny jest tworzony przez kilka ogniw. Każde ogniwo fotowoltaiczne jest w zasadzie kanapką złożoną z dwóch kawałków półprzewodnikowego materiału, zwykle krzemu - tego samego materiału stosowanego w mikroelektronice. Ogniwa fotowoltaiczne muszą ustanowić pole elektryczne - tylko wtedy będą działać w prawidłowy sposób. Pole magnetyczne, które występuje z powodu przeciwnych biegunów jest popularnym zjawiskiem w tych czasach. Aby uzyskać to pole, producenci domieszkują krzem innymi materiałami, nadając każdemu plasterkowi kanapki dodatni lub ujemny ładunek elektryczny.

W szczególności zaszczepiają fosfor do górnej warstwy krzemu, która dodaje do tej warstwy dodatkowe elektrony o ładunku ujemnym. Tymczasem dolna warstwa dostaje dawkę boru, co powoduje mniej elektronów lub ładunek dodatni. Wszystko to składa się na pole elektryczne na styku warstw krzemu. Następnie, gdy foton światła słonecznego wybije elektron bez elektronów, pole elektryczne wypchnie ten elektron ze złącza krzemowego. Solary w dzisiejszych czasach cieszą się więc ogromną popularnością, co z całą pewnością jest sporą zaletą dla naszego środowiska. Warto o tym pamiętać.


Fotowoltaika jest przede wszystkim bardzo trwała

Panele słoneczne PV wytwarzają prąd stały. Jeśli chodzi o prąd stały to elektrony przepływają w jednym kierunku wokół obwodu. Lampa przemieszcza elektrony do ujemnej strony akumulatora. Następnie wracają one do dodatniej strony akumulatora. W przypadku prądu zmiennego elektrony są popychane i ciągnięte, okresowo zmieniając kierunek, podobnie jak cylinder silnika samochodu. Prąd przemienny jest wytwarzany przez odpowiednie generatory, gdy cewka drutu jest wirowana obok magnesu. Wiele różnych źródeł energii może przekręcić uchwyt tego generatora, takich jak gaz lub olej napędowy, energia wodna, energia jądrowa, węgiel, wiatr lub energia słoneczna.

Prąd stały pobierany jest z falownika słonecznego, a następnie wykorzystywany do wytworzenia prądu przemiennego. Falowniki są jak mózgi systemu. Jednak nie tylko odwracają one prąd stały na prąd przemienny, ale również zapewniają ochronę przed zwarciem doziemnym i statystyki systemu, w tym napięcie i prąd w obwodach prądu przemiennego i stałego, produkcję energii i śledzenie maksymalnego punktu mocy. Fotowoltaika jest przede wszystkim bardzo trwała i solidna.

Centralne falowniki od samego początku zdominowały przemysł solarny. Wprowadzenie mikro-inwerterów jest jedną z największych zmian technologicznych w branży fotowoltaicznej. Mikro inwertery optymalizują dla każdego panelu słonecznego, a nie dla całego układu słonecznego, jak to robią inwertery centralne. Właśnie dlatego każdy panel słoneczny może pracować z maksymalnym potencjałem. Solary mają wiele zalet.



© 2019 http://info-energia.informator.konin.pl/